Новости

Держзакупівлі на полтавщині обіцяють зробити прозорими та економними

ГО “Інститут аналітики та адвокації” спільно з Transparency Іnternational України провели сьогодні у Полтаві презентацію електронних державних закупівель  системи  “ProZorro”.

“Крім ефективності, простоти і прозорості процедур закупівлі, втілення цього проекту дозволить раціонально використовувати державні кошти”, – відзначив на початку презентації  заступник голови ОДА Олег Пругло.

Загалом, процес реформування та перехід на систему електронних держзакупівель відбуватиметься протягом до 2017 року. Вже з 1 січня 2016 року на електронні закупівлі перейдуть всі центральні органи влади.

Нова система дозволить онлайн оголосити закупівлю, прийняти початкові пропозиції від постачальників, провести прозоро аукціон та визначити переможця тендера, а у випадку сумніві оскаржити угоду. При цьому постачальник зацікавлений знижувати ціни.

За підрахунками фахівців, введення електронної системи державних закупівель дасть 18-25% економії державних коштів за рахунок поліпшення і спрощення процедур та сприятиме викоріненню системної корупції.

Нині процедура держзакупівель є непрозорою і складною, потребує купи документів, довідок. Бюджет держзакупівель України становить близько 250 млрд грн, за підрахунками експертів, з них 50 млрд грн – витрачаються неефективно.

У рамках втілення проекту також передбачається підвищення професіоналізму закупівельників – створення їх спілки з сертифікацією та курсами підвищення кваліфікації.

Реформування системи держзупівель знаходиться на етапі прийняття відповідного законопроекту щодо дерегуляції та спрощення цього процесу, встановлення правил гри на цьому ринку.

Система ProZorro створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців.

Фінансується проект за рахунок приватного бізнесу, десятка IT-майданчиків учасників ProZorro. Також до проекту приєдналася Transparency International Україна, що є гарантією прозорості проекту. Їй формально належить вся система, але після успішного завершення проекту організація зобов’язується безкоштовно передати всі напрацювання і права державі.

джерело

2015-09-11, 16:08 1278
 tube18

best replica watches review